09 czerwca 2019

10 rad, jak bezpiecznie i szybko nauczyć się latać dronem

Drony na dobre zagościły w świecie filmu. Pozwoliły zrewolucjonizować produkcję filmową, pozwalając filmowcom osiągnąć kinowe rezultaty, które wcześniej były dostępne tylko w hollywoodzkich produkcjach!

 

Pracując przy naszych produkcjach od kilku lat zaczęliśmy używać  drona. Dziś jest to nieodłączny element prawie każdej reklamy. Dzięki dronom wzbogacamy ujęcia o niepowtarzalne kadry czy zdjęcia, które nie byłyby możliwe filmując z ziemi. Jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości ujęcia do swojego projektu filmowego, a nigdy wcześniej nie latałeś, oto nasze dziesięć najważniejszych wskazówek, jak bezpiecznie latać tworząc przy tym niesamowite ujęcia z powietrza.

 

1) Jeśli to twój pierwszy lot, upewnij się, że ćwiczysz w polu z dala od ludzi, samochodów i domów. Jeśli to możliwe staraj się latać codziennie, przez kilka miesięcy, w różnych miejscach zanim użyjesz go na planie filmowym. Ćwicz, ćwicz, ćwicz…

 

2) W zależności od tego, gdzie latasz, sprawdź zasady lotu. Najlepszym narzędziem do tego będzie po prostu Google. Na przykład nie wolno latać dronem na starówce w Warszawie, chyba że masz pozwolenie. Ponieważ jest to nowa technologia, wiele krajów wciąż nadrabia zaległości i nie ma żadnych zasad dotyczących dronów. Zawsze używaj zdrowego rozsądku podczas lotu.

 

3) Najlepsze rezultaty osiąga się, gdy latający dron powoli wykonuje długie, płynne ruchy. Podejdź do obiektu i powoli unoś się nad nim, aby odsłonić niesamowite widoki przed Tobą. Staraj się nie wykonywać gwałtownych ruchów takich jak szarpanie kamerą

 

4) Nigdy nie lataj ponad tłumami, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Nigdy nie wiesz czy elektronika nie odmówi posłuszeństwa, a sam dron spadnie na ziemie jak kamień.

 

5) Staraj się nie latać powyżej 100m AGL, ponieważ jest to granica poniżej której nie powinny latać załogowe statki powietrzne. Ostatnią rzeczą, którą chciałbyś mieć podczas lotu to zderzenie z samolotem.

 

6) Dron jest nie do zastąpienia, gdy można uzyskać ujęcia, które nie są możliwe przy użyciu helikoptera. Gdy musisz wzbić się w powietrze na małym obszarze. Bądź kreatywny i spróbuj robić zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział.

 

7) Eksperymentuj z ustawieniami kamery i zobacz, jakie rezultaty przyniesie. Im więcej jesteś w stanie zrozumieć na temat tej technologii, tym lepiej będziesz filmował, ponieważ każde ujęcie jest inne i może wymagać innego podejścia. Na przykład, jeśli filmujesz z prędkością 30 klatek na sekundę, a następnie konwertujesz do 25 lub 24 klatek na sekundę materiał filmowy będzie miał niemal senny wygląd.

 

8) Zaplanuj każde ujęcie przed startem. Każda bateria na dronie w zależności od warunków jest w stanie wytrzymać od około 15 minut do nawet 30 minut. Tak jak w przypadku każdego ujęcia, im więcej zaplanujesz, tym lepsze będą wyniki (zawsze miej zapasowe baterie)

 

9) Jest to oczywiste, ale zawsze sprawdzaj warunki pogodowe przed odlotem drona. Obecne drony są całkiem stabilne na wietrze, ale jeśli jest bardzo wietrzna pogoda lub pada deszcz i nie czujesz się komfortowo latając dronem, poczekaj aż wiatr się uspokoi lub deszcz przestanie padać. Latanie przy silnym wietrze może być niebezpieczne, a nagrania będą bezużyteczne.

 

10) Jeśli chcesz stworzyć coś niesamowitego, musisz zacząć od świetnego pomysłu. Widzowie chcą widzieć ludzi, historie i doświadczenia, z którymi łączą się na poziomie emocjonalnym. Jako filmowcy tworzymy treści, które zabawiają, poruszają i inspirują ludzi. Technologia drona nie sprawi, że staniesz się świetnym filmowcem, ale zwiększy twoje umiejętności jako opowiadacza historii, a jeśli zostanie dobrze wykorzystany, sprawi, że Twoja praca będzie niepowtarzalna.

.

 

Kontakt

Blog

O nas

Film ślubny

Portfolio

Oferta

Home

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

KONTAKT

 

biuro@pixelfilms.pl

504 417 836        

www.pixelfilms.pl

PixelFilms.pl - produkcja filmów reklamowych, promocyjnych i teledysków muzycznych. Filmy weselne – Garwolin | Warszawa

© 2021 Pixelfilms.pl - All rights reserved